Obezita u dětí

Riziko pro děti i dospělé

Obezita u dětí, nejenom v České republice, ale po celém světě varovně stoupá. Z většiny obézních dětí přitom vyrostou obézní dospělí. Následky obezity jsou přímo alarmující. Hrozí zvýšené riziko a časnější nástup celé řady chorob, např. arteriální hypertenze, diabetu 2. typu nebo poruchy lipidového spektra, dochází k rychlejšímu nástupu arthrózy. Důsledkem je potom omezení přirozeného pohybu, které přispívá k dalšímu nárůstu obezity. Přináší s sebou i psychosociální poruchy, kožní i hormonální problémy a řadu dalších problémů.

Léčba obezity u dětí v Olivovně

Léčba obezity v Olivově dětské léčebně reprezentuje komplexní přístup k dané problematice a  zahrnuje především vstupní vyšetření u lékaře, změnu jídelníčku, zařazení zdravého pohybu do života  a mnohdy i konzultace s dětským psychologem. U dětí nehovoříme o dietě, ale o změně stravovacích zvyklostí. Vzorový jídelníček pro obézní děti sestavuje nutriční specialista, jemuž v počátku významně pomůže měření a vážení a následné stanovení BMI. 

Obezitu u dětí není radno podceňovat, protože její léčba je během na dlouhou trať. Vyžaduje pevnou vůli k nastolení změny životního stylu a mnohdy hluboce zakořeněných stravovacích stereotypů v rodině. 

Pokud tedy nevíte, jak na obezitu u svého dítěte, neváhejte kontaktovat svého pediatra a ten Vám, kromě řady vyšetření, může doporučit umístění dítěte do naší léčebny, či jiných zařízení, kde se zaměřují na řešení dětské obezity.

Zažádejte o pobyt v Olivově dětské léčebně