Pro lékaře

Jste lékař a chcete nechat umístit Vašeho pacienta do naší léčebny?

Nabízíme Vám podrobný indikační seznam diagnóz Olivovy dětské léčebny.

Naše léčebna se zaměřuje především na léčbu:

Zobrazit kompletní indikační seznam

Celý pobyt je hrazen zdravotními pojišťovnami po schválení léčebného návrhu, vypsaného praktickým lékařem pro děti a dorost, všem dětem a rovněž i doprovodu u dětí do šesti let věku. Nad šest let věku dítěte si doprovod musí pobyt hradit sám. Pobyty dětí mladších tří let jsou možné po domluvě pouze s určitými zdravotními pojišťovnami.

Léčebna ve zcela výjimečném klimatickém pásu

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy se nachází ve zcela výjimečném klimatickém pásu. Zařízení má 130 lůžek, pokoje jsou většinou s vlastním sociálním zázemím. Pro děti s doprovodem je určeno 25 pokojů, každé dítě je na pokoji se svým rodičem. Pokoje mají vlastní televizní přijímač a telefon. Na všech odděleních jsou vybavené herny. Bezbariérové přístupy umožňují také pobyty dětí s kombinovaným postižením.

V léčebně je kladen důraz na komplexnost poskytované péče, v suterénu máme vlastní moderní vodoléčbu s vířivými a perličkovými koupelemi, dále možnost podvodních masáží, sauny a relaxací. Patřičná pozornost je věnována dechové rehabilitaci, inhalacím, míčkování a magnetoterapii. Léčebna je vybavena novými přístroji pro pohybové aktivity – rotopédy, trenažéry a dalšími. U malých pacientů opakovaně vyšetřujeme F/V křivku, provádíme i bronchoprovokační testy či vyšetření oxidu dusného ve vydechovaném vzduchu. Díky nádhernému lesoparku s hřišti, pískovišti a venkovními bazény v těsné blízkosti lesa mohou děti pobývat značnou část dne i na skutečně zdravém vzduchu.

V hlavní budově funguje mateřská a základní škola, ve které pracují erudovaní pedagogové se zkouškou ze speciální pedagogiky. Výuka je přizpůsobena léčebnému režimu a důsledně navazuje na výuku kmenové školy, ze které dítě přichází. Volný čas dětí vyplňuje řada kroužků.

Nabízíme také přehled odborných seminářů a přednášek, které u nás pravidelně pořádáme.