Léčba v Olivově dětské léčebně

Komplexní přístup k prevenci, léčbě a následné péči o děti

Má Vaše dítě zdravotní problémy a chcete ho nechat léčit v Olivově dětské léčebně? Léčebný pobyt je hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění a je určen pro děti od 1 do 18 let. Dětem do 6 let hradí zdravotní pojišťovna také doprovod rodiče.

Na této stránce naleznete všechny potřebné informace – jaká onemocnění u nás léčíme, termíny, harmonogramy nebo třeba postup, jak se k nám můžete přihlásit.

Kde se Olivova dětská léčebna nachází? 

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy se nachází ve zcela výjimečném klimatickém pásu. Zařízení má 130 lůžek, pokoje jsou většinou s vlastním sociálním zázemím. Pro děti s doprovodem je určeno 25 pokojů, každé dítě je na pokoji se svým rodičem. Pokoje mají vlastní televizní přijímač a telefon. Na všech odděleních jsou vybavené moderní herny. Bezbariérové přístupy umožňují také pobyty dětí s kombinovaným postižením.

Kvalita a komplexnost poskytované péče

V léčebně je kladen důraz na komplexnost poskytované péče, v suterénu máme vlastní moderní vodoléčbu s vířivými a perličkovými koupelemi, dále možnost podvodních masáží, sauny a relaxací.

Patřičná pozornost je věnována dechové rehabilitaci, inhalacím a míčkování. Léčebna je vybavena novými přístroji pro pohybové aktivity – rotopedy, trenažéry a dalšími. U malých pacientů opakovaně vyšetřujeme F/V křivku, provádíme i bronchoprovokační testy či vyšetření oxidu dusného ve vydechovaném vzduchu. Díky nádhernému lesoparku s hřišti, pískovišti a venkovními bazény v těsné blízkosti lesa mohou děti pobývat značnou část dne i na skutečně zdravém vzduchu.

V hlavní budově je umístěna i mateřská a základní škola, ve které pracují erudovaní pedagogové se zkouškou ze speciální pedagogiky. Výuka je přizpůsobena léčebnému režimu a důsledně navazuje na výuku kmenové školy, ze které dítě přichází. Volný čas dětí vyplňuje řada kroužků.

Zažádejte o pobyt v Olivově dětské léčebně