Olivova dětská léčebna, o.p.s.

Olivova dětská léčebna, o.p.s.

Komplexní přístup k prevenci, léčbě a následné péči o děti.

Olivova dětská léčebna poskytuje léčebně rehabilitační a následnou péči dětem od jednoho roku do osmnácti let. Specializuje se na léčbu a prevenci onemocnění dýchacího a pohybového ústrojí, nadváhy a obezity.

Léčebný pobyt je hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Dětem do 6 let hradí zdravotní pojišťovna také doprovod rodiče.

Výhodou je poloha léčebny v čistém klimatu Ladova kraje. Lesopark Olivovny je součástí Říčanského lesa, sousedí s Voděradskými bučinami a povodím Rokytky.

Na léčebné procesy dohlíží:

  • tým odborných lékařů
  • kvalifikované zdravotní sestry a vychovatelé
  • tým fyzioterapeutů
  • psycholožka a nutriční terapeutka

Kromě zdravotníků s dětmi spolupracuje i tým učitelů, který dohlíží na kontinuitu školní výuky po celou dobu léčebného procesu dětí.

Součástí léčby je plnohodnotné trávení volného času. Děti a jejich rodiče mohou využít vychovateli připravovaný sportovní, kulturní a zábavní program, který probíhá v budově léčebny nebo ve venkovním areálu, na Říčansku či v nedaleké Praze.

Léčebna byla založena v roce 1896 manželi Luisou a Aloisem Olivovými s cílem poskytovat dětem zdravotní a sociální služby. Olivovna patří mezi nejstarší zdravotní zařízení tohoto typu nejenom v českých zemích, ale i v Evropě.

Zřizovatelé Olivovy dětské léčebny o.p.s. jsou Magistrát hlavního města Prahy a město Říčany.