Volnočasový program

Volnočasový program

Během léčebného pobytu je postaráno o děti také ve volném čase. Starají se o ně kvalifikované vychovatelky a vychovatelé, dětem s doprovodem rodiče připravuje program animátorka. Pobyt jim zpestřují naučné i zábavné výlety, karnevaly, diskotéky, oslavy narozenin, koncerty, zábavná představení nebo besedy.

Součástí několikatýdenního pobytu jsou i aktivity zaměřené na sportovní a kreativní činnosti. Chlapci se zaměřují více na sport, vyzkouší si sporty jako fotbal, florbal, basketbal nebo vybíjenou. Na jejich přání zařazujeme i sporty další. Dívky si zase užijí kosmetické odpoledne, během kterého se naučí, jak se správně starat o pleť nebo jak se hezky nalíčit.

Sportovní aktivity probíhají v tělocvičně uvnitř  budovy nebo venku, děti mají k dispozici 2 venkovní bazény přímo v areálu léčebny a jezdíme také do krytého bazénu do nedalekých Babic.

Děti se zabaví i při různých výtvarných a kreativních technikách (malování na sklo, pískové mandaly, výrobky z keramiky nebo zážitková výtvarka). Nechybí ani výroba stylových turnusových triček.

Celý pobyt probíhá celoturnusová hra zaměřená na předem vyhlášené téma pro daný turnus. Děti jsou rozděleny do týmů, sbírají body za jednotlivé hry a na závěr je čeká slavnostní vyhlášení, při němž obdrží diplom a odměnu. Podporujeme tak v dětech strategické uvažování, spolupráci v týmu, kreativitu a lepší navázání sociálních kontaktů při samotném pobytu.

K sezonním aktivitám patří masopustní veselí, velikonoční pomlázka, Den dětí, táborák, dlabání dýní, Mikulášské odpoledne, zdobení perníčků nebo rozsvícení vánočního stromečku.

Také pobyt na čerstvém vzduchu patří k pravidelnému dennímu režimu. Pro léčbu a imunitu je důležité, aby děti co nejvíce využily zdejší příznivé klima.