Výlety do okolí

Město Říčany, vzdálené přibližně 20 km jihovýchodně od Prahy, se rozložilo v mírně zvlněné, zalesněné krajině. Je místem, které zaujme jak svou bohatou historií, tak i turistickými možnostmi v blízkém okolí.

Muzeum Říčany

Galerie Kotelna Říčany  

Muzeum hrnčířství, Kostelec nad Černými Lesy – provoz stálé expozice hrnčířství a i krátkodobé výstavy a akce Vzdálenost 16 km (21min).

Svíčkárna Šestajovice a minifarma – prohlídka svíčkárny a minifarmy. Výroba svíček, kosmetických výrobků, rodasovy voskové pastelky, mýdlárna a další. Vzdálenost 15 km (30 min).

Klášter Sázava – národní kulturní památka. Na prohlídky s příběhy Sázavského kláštera v jeho tisíciletých dějinách se můžeme těšit od dubna. Vzdálenost 38 km (32 min).

Huť František v Sázavě – centrum sklářského umění. Rozsáhlá sbírka představuje jednotlivé sklářské technologie od kahanové techniky, malování a broušení po leštění a pískování skla. Vzdálenost 38 km (32 min).

Tvrz Hummer – centrum Horní Počernice. Stálý přírodní zábavný park ve středověkém stylu, první svého druhu v České republice. Jezdecké souboje, šermířské duely, pyrotechnické efekty, kaskadérské show, tanečnice, klauni atd. Vzdálenost 24 km (25 min).

Funpark Žirafa Průhonice – Více než 90 nejmodernějších atrakcí pro děti a dospělé. Největší zábavný park v České republice. Vzdálenost 10 km (15 min).

Bowling Vojkov – sportovní vyžití na osmi profesionálních bezlankových dráhách,
možnost rezervace, občerstvení v příjemné restauraci. Vzdálenost cca 3 km.

Oáza Říčany – široká nabídka sportovních a relaxačních aktivit, např. tenis (venkovní i kryté kurty) plážový volejbal, dětské hřiště, bazén, sauna a whirlpool, kosmetické a masérské služby. Vzdálenost cca 3,5 km

Kutná Hora
Kutná Hora je okresní město ve Středočeském kraji a významná památková rezervace. Historické centrum Městské památkové rezervace spolu s kostelem sv. Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci je od roku 1995 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město Kutná Hora je členem evropského projektu EUROMINT, jehož cílem je shromáždit informace o všech evropských středověkých a raně novověkých mincovnách.

Terárium Dubeč
Největší sbírku jedovatých hadů v ČR uvidíte v Muzeu teraristiky v Praze. K vidění tu nejsou pouze hadi, ale i různé druhy ještěrů. Pro zpestření je k vidění i mladý Ara ararauna a tři druhy drápkatých opiček. Prohlídky je možné uspořádat i pro větší skupiny vedené průvodcem. Otevřeno celoročně.

Medvědárium Beroun
Méďové ze stejnojmenného večerníčku Václava Chaloupky od dob natáčení už vyrostli. Vidět je můžete kousek od centra Berouna, na zdejší Městské hoře, kde mají vybudováno volně přístupné medvědárium. Otevřeno celoročně.

Hrad Český Šternberk
Při prohlídce hradu, při které navštívíte 15 místností bohatě zařízených mobiliářem z různých stylových období, poznáte významné členy Šternberské rodiny a nahlédnete do jejich způsobu života. Seznámíte se také s unikátní šternberskou kolekcí mědirytin z období třicetileté války, která je jednou z největších monotematických sbírek grafických listů v Evropě. Otevřeno duben – říjen.