Představujeme vám naši paní učitelku

Představujeme vám naši paní učitelku

Vedle léčebných procedur a pestrého volnočasového programu školní děti u nás nezameškají ani výuku. V naší léčebně funguje základní škola, do které děti v průběhu pobytu docházejí.

Malý kolektiv, individuální přístup ke každému dítěti i prezenční výuka navazující na učivo kmenové školy, to jsou nesporné výhody olivenské školy.

Dnes vám představujeme paní učitelku Silvii Rákosníkovou, která učí matematiku na 1. stupni a němčinu na 2. stupni. Kromě trpělivého vysvětlování matematických vzorečků a zkoušení německých slovíček je to právě paní učitelka, která s dětmi nastuduje divadelní hru, připraví zajímavý program, vážící se k lidovým tradicím (např. masopustní průvod), převlékne se do kostýmu nebo dá dohromady pěvecký sbor.

V rozhovoru, který poskytla měsíčníku Rodina na cestách, se paní učitelka mj. vyznala i ze svých pocitů: "Spíš mi dělá problém se s dětmi loučit. Zvyknu si na ně, naučím je, jak jinak fungovat, a zase jedou domů. Snažím se o to, aby se o sobě dozvěděly něco nového, třeba kdo je na co nadaný".

Celý rozhovor si můžete přečíst na tomto blogu v přiloženém souboru.

Koho vám představíme příště? Sledujte nás na webu a na Fb.