Kuchařka plná receptů z Olivovny právě vyšla

Kuchařka plná receptů z Olivovny právě vyšla

Představujeme vám novou, svěží kuchařku plnou receptů z Olivovy dětské léčebny.

Sepsání kuchařky nebyl momentální nápad. Vznikl na základě mnohých žádostí starostlivých rodičů, kteří se ptali, jak mají vařit doma, jak pokračovat v nastartovaném režimu a zdravé životosprávě, jak se vyhnout opětovnému přibrání na váze svého dítěte, které po pobytu přijede domů. Tedy velmi důležité „a co dál, co dělat po pobytu?“ Rodiče hledali inspiraci u nás, což nás velmi těší.

Receptů je celkem 27. V kuchařce najdete jak pomazánky, tak i sladká jídla, ale pozor připravená zdravě, ale také větší jídla jako je například špíz, cheescake, tuňákový wrap, domácí houstičky apod. Recepty jsou tvořeny s citem pro dětské chuťové pohárky a s ohledem na čas, který si může maminka nebo tatínek dovolit strávit v kuchyni. Některé recepty jsou vyloženě minutové. Přitom jsou bohaté na živiny a energeticky vyvážené. U každého receptu pak najdete „Tip nutriční“ s dobrou a užitečnou radou pro vaše vaření. 

Důležité si připomenout, že u jídla rozhodně nemluvíme o dietě, ale o kvalitě a vyváženosti.

Tak tedy dobrou chuť.

Slovo autorky:

„Recepty jsou inspirovány internetem, kuchařkami nebo jsou vytvořeny dle vlastní fantazie, poupraveny nutriční terapeutkou ODL a dochuceny dle mlsných jazýčků našich dětí z Olivovny.

Každá jednotlivá porce jídla pro dítě se liší podle toho, jak se to učíme na pobytu v ODL.

Pěst, hrst, dlaň.

Nezapomínáme na potravinovou pyramidu, která nám pomáhá ve správné skladbě jídelního lístku.“

Bc. Miroslava Bellada Tichá, nutriční terapeutka ODL.

 

Ke stažení v pdf: zde