Jak u nás hubneme

Jak u nás hubneme

Tak nám skončil další turnus. Některé děti si budou chvíli stýskat, protože si během 5 týdenního  pobytu našly kamarády, dokonce i lásky. Některé děti zapomenou rychleji.

A my v Olivovně rekapitulujeme, co se dětem s nadváhou a obezitou povedlo. Nutriční poradkyně váží, měří a zapisuje a tady jsou výsledky.

Především se nám dařilo zdravě hubnout, v průměru 5,6 kg, což představuje asi 8% z celkové váhy. Holky a kluci zanechali v Olivovně téměř 252 kg. No zanechali, hlavně je poctivě a svědomitě vypotili……při pravidelných ranních rozcvičkách, v posilovně, při míčových a dalších kolektivních sportech, při tanci, aerobní chůzi, intervalových trénincích…uf………ale také absolvovali příjemnější aktivity, které do programu patří………sauna, vodoléčba.

Učili se také správně a pravidelně jíst (5x denně). Naše nutriční poradkyně Mirka děti seznámila se zásadami zdravého stravování a vysvětlila, na co si v jídle dávat největší pozor.

U některých dětí se objeví trable s psychikou, které vycházejí z nízkého sebevědomí kvůli váze. A tady již nastupuje laskavá psycholožka Aneta, která dětem rozumí, naslouchá jim a radí, jak s těmito trably naložit.

Vždycky jsme rádi za zpětnou vazbu, jak si děti vedou v běžném životě, jak se jim daří udržet si návyky i svoje nové postavičky. Dostáváme fotografie dětí, kterým se daří váhu držet a dokonce ještě hubnou dále. Jsou spokojenější a zdravější.

Tak co, stanete se další Míšou, Adamem, Tomášem, Danem, Davidem…..?

Vězte, že v tom nebudete samy.