Program turnusy 2019 děti bez doprovodu

Cesta kolem světa

5. 2. – 11. 3.
Procestujeme spolu celý svět! Od ledních medvědů až po klokany! Vyzkoušíme módu, líčení a účesy v jednotlivých kulturách. Vyrobíme si masky z celého světa i model naší zeměkoule. V Praze navštívíme Planetárium a Náprstkovo muzeum.

Ježek v kleci

12. 3. – 15. 4.
Pozorovatel, průzkumník a praktik, je každý, kdo se seznámí se skautingem a okouzlí jej natolik, že se pro něj stane cestou. Čeká na nás tvoření z přírodnin, praktické ukázky skautských dovedností, návštěva skautské organizace „Lípa“ v Říčanech nebo beseda s tvůrci počítačových her, která jistě potěší každého z vás.

Stroj času

16. 4. – 20. 5.
Přeneseme se časem od pravěku po současnost, delší zastávku uděláme ve skanzenu v Kouřimi, kde na nás dýchne venkovská tvořivost, prohlédneme si velikonoční výzdobu a rozmanitost zvyků našich předků. Podíváme se do Poděbrad a můžeme se těšit na besedu s tvůrci počítačových her. Praktické ukázky prověří vaši fantazii.

Divoký západ

21. 5 – 24. 6.
Šošoni, Apačové, Abenakové…… tyto exotické názvy v nás probouzejí touhu po dobrodružství, poznání života původních obyvatel amerického kontinentu. Navštívíme expozici americké kultury v Praze, Šiklův mlýn na Vysočině, kde si projdeme zábavná stanoviště, animační programy i tvořivé dílny.

Putování s dinosaury

25. 6. – 29. 7.
Vrátíme se spolu zpět do minulosti mezi monstra dávnověků. Podíváme se, jak naše planeta vypadala před mnoha miliony lety a jak se postupně vyvíjela. Poputujeme Dinoparkem v Praze, kde poznáme skutečnou podobu dinosaurů a jejich ohromující velikost. Navštívíme Trilopark, kde se dozvíme spoustu nových zajímavostí ze světa dinosaurů a vyrobíme si odlitky koster ve skutečné velikosti. Pojďte s námi za dinosaury!

Z pohádky do pohádky

30. 7. – 1. 9.
Nechte se vtáhnout do světa pohádek a projděte společně s námi světelnou branou do pohádkové říše. Zábavné malování na obličej s použitím tělových barev ve vás probudí kreativitu. Zahrajeme si maňáskové a loutkové divadlo, navštívíme Jičín – známé město pohádek nebo zámek v Roztokách, kde žili skutečné princezny a princové.

Star Wars

2. 9. – 7. 10.
Podívejte se s námi do světa Star Wars a zažijte spolu s námi spousta vesmírných bitev. Dozvíte se zajímavosti o vesmírných lodích, planetách a různých stvoření. Vyrobíme si světelné meče a zažijeme nepřekonatelnou sílu rytířů Jedi. Vydáme se do vesmíru na hvězdárně Ondřejov, kde se dozvíme něco o hvězdách a planetách. Prohlédneme si také Perkův dvoumetrový dalekohled.

Harry Potter

8. 10. – 11. 11.
Harry Potter se vrací do Bradavic / Olivovny /, kde ho čeká dobrodružství, ve kterém jde o víc, než jen o schopnosti čarovat. Spoustu práce mají čarodějové, když zloba výrazně převáží dobro. Proto každým rokem zjišťují, nakolik se lidé uchýlili k bílé nebo černé magii a konají tak za účinné pomoci dětí. Děti totiž vidí kouzla, která jsou dospělým dávno nedostupná. Bude vítězit dobro nebo zlo? Pojďte nám pomoci odhalovat tajemství čar a kouzel.

Čas vánoční

12. 11. – 17. 12.
Nastává kouzelný čas těšení se …v srdci i skutcích jsme si blíže. Máme možnost prožít spolu výjimečné pocity adventní atmosféry. V Kutné Hoře navštívíme vánoční trhy, chrám svaté Barbory a interaktivní programy na dané téma. Ozdobíme si svíčky podle své fantazie, ve svíčkárně v Šestajovicích. Vánoční výstava v Praze spojená s procházkou Starým Městem
pražským, nás pozve za vánočními zvyky našich předků.

Komentáře jsou vypnuty.