Léčba dýchacího ústrojí


dívka inhalujeV současnosti léčíme děti s opakujícími se chronickými onemocněními horních a dolních cest dýchacích, tedy nosohltanu, vedlejších dutin nosních, hrtanu, průdušek, plic, dále děti s alergickými rýmami, astmatem, vrozenými i získanými poruchami obranyschopnosti organizmu.

Často jsou tyto děti léčeny pouze medikamentózně, a jsou dlouhodobě závislí na lécích. Cílem léčby respiračních onemocnění je dosáhnout toho, aby se zvýšila obranyschopnost organizmu dětí po léčebném procesu v Olivovně, a také, aby se snížila četnost jejich onemocnění, aby lépe prospívaly a nemusely být od útlého věku závislí na lécích.

Přestože se Olivovna nachází kousek od Prahy, leží ve zdravém pásmu  s celoročně nízkými hodnotami škodlivin v ovzduší. Toto je raritou, protože leží kousek od Prahy, kde není ovzduší příliš zdravé. Proto je klimatoterapie také nedílnou součástí léčby, doplňující inhalace, výplachy nosohltanu a další léčebné techniky. Pod vedením našich fyzioterapeutů, kteří jako jediní ovládají techniku rehabilitace bránice, se učí děti správné dechové technice, k čemuž také přispívá muzikoterapie. U dětí provádíme spirometrické vyšetření, které odhalí stupeň postižení dýchacích cest.

Léčba dětí s chronickými či opakovanými záněty dýchacích cest je zaměřena na věkovou skupinu od 1 roku do 18 let. Terapie medikamentozní, která se odvíjí od základního onemocnění dítěte, je provázána s komplexní fyzioterapeutickou péčí, která zahrnuje:Pixmac000082725461

  • 1x denně otužování
  • ranní skupinové cvičení
  • individuální léčebné metody jako například flutter
  • muzikoterapii
  • vodoléčbu mají děti 2x týdně, saunu 1x týdně

Dále u batolat a předškolních dětí provádíme techniku bublání a rovněž v této věkové kategorii 3x týdně míčkování. Naši pacienti inhalují jednou či dvakrát denně Vincentku, v případě akutního zhoršení stavu se používají do inhalačních přístrojů léky, které usnadňují vykašlávání či bronchodilataci. Inhalace je často v těchto případech doplněna i drenáží dýchacích cest.

Klimatoterapie

Další nedílnou součásti léčení je klimatoterapie, při které děti využívají podle ročního období kola, bazény v parku, v zimě lyžují, sáňkují či bobují. Olivovna se nachází ve zdravém pásmu s celoročně nízkými hodnotami škodlivin v ovzduší. Klimatoterapie je každodenní léčebnou procedurou pro děti, které se u nás léčí s onemocněním dýchacího ústrojí.

 

Kontakty a informace:

Přijímací kancelář: tel.: +420 323 619 103(105), prijem@olivovna.cz

Comments are closed