Atopický ekzém

Léčba dětských pacientů s atopickým ekzémem v léčebně Olivovna

Atopický ekzém je chronické svědivé onemocnění, u kterého se střídá období klidu s akutním zhoršením, které závisí na mnoha faktorech. Onemocnění vzniká na genetickém podkladu, proto ho zcela vyléčit současná medicína neumí. Atopický ekzém ale umíme zklidnit a takzvaně ho dostat pod kontrolu. Je ale zapotřebí trvalá péče o kůži, zvládání období zhoršení i eliminace spouštěcích faktorů, které ekzém zhoršují.


Možnost 5-týdenního pobytu dítěte s AE v doprovodu rodiče v léčebně Olivovna je velkým přínosem pro pacienta i rodiče. Dítěti se v léčebně dostane každodenní péče o pokožku pod lékařským dohledem. Je zajištěn individuální přístup ke každému pacientovi ve výběru zevních léčiv i koupelí. Maminka se během pobytu naučí, jak správně ošetřovat kůži dítěte nejen při zhoršení, ale i v době klidu. Důležité je pochopit podstatu ekzému a naučit se s ním pracovat. Správný jídelníček, možnost psychologického poradenství i vzájemné sdílení problému, to vše pobyt v léčebně poskytuje.

Těšíme se malé pacienty i jejich rodiče. Našim cílem je zlepšit kvalitu života dítěti i rodině, pro kterou je péče o malého atopika velmi náročná.


Ošetřující lékařka:
    MUDr. Iveta Tomšíková
Zdravotní indikace:  J 98 Dermorespirační syndrom

 

Kontakty a informace:

Přijímací kancelář: tel.: +420 323 619 103(105), prijem@olivovna.cz

Komentáře jsou vypnuty.