LÉČENÍ

Má Vaše dítě zdravotní problémy a chcete ho nechat léčit v Olivově dětské léčebně? Na těchto odkazech naleznete všechny potřebné informace – jaká onemocnění u nás léčíme, termíny, harmonogramy a ceny pobytů nebo třeba postup, jak se k nám můžete přihlásit.

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy se nachází ve zcela výjimečném klimatickém pásu. Zařízení má 130 lůžek, pokoje jsou většinou s vlastním sociálním zázemím. Pro děti s doprovodem je určeno 25 pokojů, každé dítě je na pokoji se svým rodičem. Pokoje mají vlastní televizní přijímač a telefon. Na všech odděleních jsou vybavené moderní herny. Bezbariérové přístupy umožňují také pobyty dětí s kombinovaným postižením.

V léčebně je kladen důraz na komplexnost poskytované péče, v suterénu máme vlastní moderní vodoléčbu s vířivými a perličkovými koupelemi, dále možnost podvodních masáží, sauny a relaxací. Patřičná pozornost je věnována dechové rehabilitaci, inhalacím a míčkování . Léčebna je vybavena novými přístroji pro pohybové aktivity – rotopédy, trenažéry a dalšími. U malých pacientů opakovaně vyšetřujeme F/V křivku, provádíme i bronchoprovokační testy či vyšetření oxidu dusného ve vydechovaném vzduchu. Díky nádhernému lesoparku s hřišti, pískovišti a venkovními bazény v těsné blízkosti lesa mohou děti pobývat značnou část dne i na skutečně zdravém vzduchu.

V hlavní budově funguje mateřská a základní škola, ve které pracují erudovaní pedagogové se zkouškou ze speciální pedagogiky. Výuka je přizpůsobena léčebnému režimu a důsledně navazuje na výuku kmenové školy, ze které dítě přichází. Volný čas dětí vyplňuje řada kroužků.

Chcete se dozvědět více informací? Kontaktujte nás >>

Komentáře jsou vypnuty.